S Erasmem do Kanady - University of Saskatchewan

Úvodem...

Již před dvěma lety jsem si podal v rámci programu Erasmus přihlášku na výjezd na University of Saskatchewan v Saskatoonu, Kanadě (UoS). Tehdy to ještě nevyšlo, ale loni na jaře při druhé přihlášce jsem již uspěl a získal z uvedeného programu finanční podporu na týdenní návštěvu knihoven na UoS. Celý uplynulý rok byl ve znamení domluvy s UoS na programu, získání zvacího dopisu, zajištění letenek a ubytování. Nezdá se to, ale rok uběhl jak voda a nastal čas odjezdu...

Na univerzitě jsem strávil týden s tím, že poté jsem přerušil cestu třídenní dovolenou pro poznání Saskatoonu. No nakonec se ukázalo, že jako mladé město (Saskatoon byl založen před cca 130 lety) mně příliš neuchvátilo a spíš jsem jen tak relaxoval, ale i tak pobytu nelituji, protože ten pracovní týden byl opravdu velmi inspirativní.

Na následujících stranách je něco jako osobní deník z cesty, jehož jednotlivé kapitoly jsou v níže uvedené tabulce, zatímco oficiální report ze služební cesty jsem umístil na samostatnou stránku.