Z Washingtonu přes Baltimore do New Yorku

Něco jako úvod…

Již před rokem a půl při poslední cestě do USA jsem věděl, že se do států ještě jednou budu chtít vrátit. Po loňském výletu do Irska jsem se letos odhodlal k započetí návratu na místa, která mne při cestách přes USA v r. 2014 a 2015 zaujala. Pochopitelně na cestě nemůže chybět New York, ale před jeho návštěvu jsem si naordinoval návštěvu Washingtonu, D.C. a Baltimore.
Prvně jmenované město jsem v r. 2014 navštívil jen na den a byl jsem uchvácen smithsonianskými muzei, tehdy jsem stihl muzeum přírodovědné, kosmonautiky a severoamerických Indiánů. Bylo to ale všechno v hrozném spěchu, že jsem si již tehdy řekl, že se tam chci ještě jednou podívat. Totéž platí i pro Baltimore, kde mne naprosto dostalo tamější akvarium, kde jsem tehdy strávil půl dne a kde opět minimálně půl den chci strávit a vše si v klidu projít.

Následující část mého webu obsahuje deník a fotografie, případně videa z této cesty. Protože zážitků a fotek bylo nemálo, pro lepší orientaci jsem vytvořil níže uvedený kalendář zachycujícím mé výlety. Kliknutím na aktivitu v daném dni se zobrazí příslušná část webu.