Den dvanáctý - úterý 6. května

Ranní stav tachometru: 9181

Ráno po snídani jsme vyjeli směr texaské město Amarillo. Již po pár ujetých metrech od motelu jsme sjeli na Route 66 a vzápětí narazili na původní kovový most, který přesto je zrezivělý, vypadá úchvatně. Poté jsme po Route 66 přijelii do obce Yukon, kde zřejmě žije řada českých emigrantů, protože již při příjezdu jsme si několikrát všimli nápisů Czech a na ulicích byly místy dláždice s vyrytými jmény, mezi nimiž nechyběla i česká.Další zastávkou bylo městečko Clinton. Cesta k němu byla lemována rozsáhlými pláněmi s pasoucími se kravami. Takovou jsem viděl Oklahomu - slunečnou s velkými pláněmi. V Clintonu se nalézá muzeum Route 66. Vstupné (5 dolarů) bylo úměrné velikosti muzea, ve kterém je řada předmětů či automobilů upomínajících období největší slávy Route 66. Na zdech je řada dobových fotografií se stručným shrnutím, jak silnice vznikala a co se s ní v jednotlivých desetiletích dělo.


Po návštěvě muzea jsme se vydali do městečka Shamrock, kde se nacházejí dvě krásné benzínky, a to Magnolia Station a Conoco Station. Obě jsou renovované a vypadají úchvatně. To už jsme byli na půdě Texasu, kde vedro (36 C) kulminovalo, ale dalo se to snést díky silnému větru. Přesto jsme si dávali pozor, abychom pravidelně doplňovali tekutiny, střídavě jsme pili čistou vodu a slazenou limonádu (cukr je holt třeba).


Z Shamrocku jsme dojeli do Groomu, kde se nachází šikmo postavený vodojem, který je ale údajně nefunkční. Nedaleko od něj je několik metrů vysoký kříž, kolem něhož jsou kopie soch z Turína znázorňující křížovou cestu. Součástí tohoto místa je i budova s umělým skaliskem a malým vodopádem, v jehož středu stojí socha Ježíše. V tom parném vedru a vyprahlé zemi toto místo působilo doslova jako oáza oddechu.


Poslední dnešní zastávkou bylo městečko Amarillo, které stejně jako Tulsa nebo Oklahoma v podstatě nemá centrum, protože veškerý život se odehrává v okolních fast foodech a obchodních centrech. V Amarillu bylo rovněž na ulici v podstatě pusto a nic zvláštního v něm nebylo k vidění. Udělali jsme si asi půlhodinovou procházku středem města a poté se již vydali ubytovat.


Kolem půl šesté jsme dorazili do městečka Vega a ubytovali se v motelu Bonanza, který oproti včerejšímu je nebývale čistý a vybavený (TV, lednička, mikrovlnka).

A abych nezapomněl: dnes kolem deváté raní jsme ujeli již 2000 mil.Předchozí strana        Na úvodní stranu s mapou        Následující strana